Ольга Богомолець
Народилася 22 березня 1966 року в м. Києві у родині лікарів. Правнучка академіка Олександра Богомольця. У 1989 р. закінчила Київський медичний інститут ім. О.О. Богомольця за спеціальністю “Лікувальна справа”. З 1989 по 1991р. проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів. 1993-1994 роках навчалася в США в Пенсильванському медичному університеті та Інституті дерматопатології Бернарда Акермана. Після повернення заснувала Клініку лазерної медицини доктора Богомолець, яка працює вже 12 років і славиться по всьому світу. У 2001 р. закінчила Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова. У 2003 р. у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця здобула ступінь доктора мед. наук за спеціальністю “Шкірні та венеричні хвороби”. Пройшла курс екологічної дерматології Пенсильванского медичного університету, Філадельфія, США (1993 р.), закінчила Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при університеті Томаса Джефферсона, Філадельфія, США (1994 р.). Від 2003 р. до даного часу – головний лікар Клініки лазерної медицини. З грудня 2004 р. до жовтня 2005 р. була особистим лікарем Президента України.[1] Депутат Київради. Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту. Одружена з Олексієм Шереметьєвим – відомим колекціонером, юристом. Має чотирьох дітей: Андрія, Катерину, Анну, Софію.
Ольга Богомолець – автор-виконавиця сучасних та старовинних українських романсів. Співає пісні, написані на поезії видатних українських поетів: Ліни Костенко, Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Ярослава Лесіва, Євгена Сверстюка, Олени Теліги. Є у неї чимало власних текстів.
Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії "Оберіг" (1991, м. Луцьк), Міжнародного фестивалю "Сопот" (1991, Польща), володарка спеціального призу радіостанції "Свобода" (Вашінгтон-Мюнхен) (1991), премії ім. Василя Стуса (1992), лауреат Слов’янського фестивалю авторської пісні "Білі вітрила" (1992, м. Київ).
Шлях до найвищих нагород на конкурсах в Україні та за кордоном не був простий. Приміром, під час стажування в Америці Ользі доводилося їздити з концертами по країні, щоб заробити кошти на прожиття, бо стипендія була мізерною. А до цього пройти «бракування» журі конкурсів бардівської пісні, щоб зовсім згодом здобути популярність і любов публіки.
Нині Ольга Богомолець володіє титулами «Володарки оксамитового голосу» та «Княгині української пісні». Із сольними концертами виступала не лише в Україні – у Києві, Харкові, Львові, Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську та інших містах, а й також у США, Франції, Швеції, Німеччині, Польщі, країнах Балтії.
«Володарка оксамитового голосу» не боїться експериментувати. Окрім традиційного виконання романсів у супроводі гітари, вона пробує нові форми звучання: у супроводі флейти, саксофону, камерного струнного оркестру. Її романси звучали навіть у джазовій обробці.
Записала 2 альбоми - "Осінній день" (1997), "Kairos" (2001).
З 1992 р. щороку проводить благодійні концерти, гроші від яких передавалися на спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку в м. Скольому, до дитячого будинку «Малятко», на харчування бідних, на лікування постраждалих від Чорнобильської аварії. Останні роки гроші, отримані від концертів, цілеспрямовано використовуються для лікування дітей з судинними пухлинами.
Свого часу Ользі Богомолець пророкували непогану естрадну кар’єру. Однак завжди мала відчуття: вона не має права заробляти гроші тим, що їй ДАРОВАНО. Музика, пісні, котрі линуть з душі, мають для Ольги одне призначення – дарувати людям радість і робити світ кращим. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
|
Statistics:
- 82,412plays
- 235listners
- 92top track count
|